1,5 % podatku – co trzeba o nim wiedzieć?

Już od końca roku odzywają się różne organizacje pożytku publicznego, prosząc o wpłatę na ich rzecz 1,5% podatku. Co to za procedura?

1,5% podatku – łatwo, szybko i bez kosztów!

Okazuje się, że około połowa społeczeństwa nie korzysta z możliwości przekazania 1,5% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, a przecież takie wsparcie nie wymaga żadnych kosztów własnych. Po prostu te środki zamiast trafiać do fiskusa są wsparciem dla potrzebujących. Można pomóc nic nie tracąc. Zupełnie przy okazji wypełniania PIT, który i tak musimy wypełnić.

W celu przeznaczenia 1,5% podatku na rzecz organizacji prospołecznej wystarczy tylko zaznaczenie jej w corocznym zeznaniu podatkowym. Przy wypełnianiu deklaracji za pomocą programu komputerowego, zazwyczaj pojawia się rozwijana lista, z której wystarczy tylko wybrać organizację jaką chcemy wesprzeć przez wpłatę 1,5% podatku. To naprawdę proste.

Dlaczego warto wpłacić 1,5% podatku?

Jak wszyscy wiemy nastały trudne czasy, w których coraz więcej osób z powodów ekonomicznych rezygnuje z finansowej pomocy innym. Do schronisk dla zwierząt trafia o wiele więcej psów i kotów niż jeszcze rok temu. W dodatku mieszkańcy przytulisk dla czworonogów bezskutecznie wyczekują osoby, która będzie ich nowym właścicielem.

Niestety postępująca inflacja bardzo odbiła się na budżecie osób mniej zamożnych, którzy często muszą wybierać pomiędzy opłatami za leki, a uregulowaniem kosztów mieszkania i mediów, niektórym osobom skurczył się nawet budżet na jedzenie. W obecnej chwili dbanie o zdrowie często staje się nieosiągalnym luksusem.

Jednak możesz pomóc w przywracaniu zdrowia i sprawności. Wystarczy, że swoje 1,5% wpłacisz na: https://procent.rehabilitacjaopole.pl/ – organizacji, która już od kilkunastu lat niesie ogromną pomoc dzieciom i dorosłym oraz ich rodzinom. Środki zostaną przeznaczone na zakup leków, środków medycznych, zaopatrzenie ortopedyczne, operacje, prace z rehabilitantami.

Wpłać 1,5% podatku! Daj innym zdrowie!

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *