Cyfrowy bliźniak – poznaj jego zalety

Zakład produkcyjny to miejsce, w którym każdego dnia odbywa się intensywna praca, zarówno maszyn jak i ludzi. Jednak jeśli takie przedsiębiorstwo chce pozostać na rynku, musi nieustannie inwestować innowacje technologiczne. Zadaniem menadżera zakładu lub kierownika produkcji jest odkrycie, które z najnowszych rozwiązań najlepiej przysłuży się na konkretnym stanowisku roboczym. Jak skutecznie planować zakup urządzeń, metody produkcji czy organizację czasu? Cyfrowy bliźniak może w tym pomóc. Poniżej kilka informacji na jego temat.

Cyfrowy bliźniak – ważny krok w automatyzacji procesów produkcyjnych

Czym jest cyfrowy bliźniak? Może być stanowiskiem pracy, magazynem czy linią produkcyjną. Może także być całym zakładem przemysłowym, razem ze wszystkimi jego elementami oraz pracującymi tam ludźmi, tyle że w przestrzeni wirtualnej. Jest to cyfrowy model, który umożliwia nie tylko oglądanie odzwierciedlenia całej przestrzeni roboczej z dowolnego miejsca w kraju lub na świecie, ale także przeprowadzenie zaawansowanych symulacji. Dzięki tej nowoczesnej technologii procesy planowania i optymalizacji pracy stają się prostsze, a wykonanie skomplikowanych analiz można zastąpić eksperymentem na modelu. Wykonanie cyfrowego bliźniaka to znaczący krok w kierunku zwiększenia poziomu automatyzacji w obrębie całego przedsiębiorstwa.

Cyfrowy bliźniak – oszczędność czasu oraz pieniędzy

Bez wprowadzania ulepszeń i innowacji, zakład przemysłowy nie może się rozwijać. Nie da się jednak ukryć, że większość usprawnień wiąże się z ogromnymi inwestycjami. Dlatego trzeba dołożyć starań, aby wprowadzać tylko te zmiany, które przyniosą zyski i nie spowodują strat w postaci utopionych funduszy oraz czasu. Cyfrowy bliźniak pozwala testować różne modele pracy, działanie maszyn oraz efekt końcowy procesów projektowych, a przy tym nie ponosić kosztów ich wdrażania. Tutaj można przeczytać więcej na temat korzyści związanych z digital twin https://dbr77.com/digital-twin. Szkoda byłoby przegapić szansę na wprowadzenie takiego udogodnienia, więc tym bardziej warto się z tym zapoznać.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *