Czerwony dywan do salonu ­– czy pasuje do nowoczesnych trendów?

Czerwony dywan do salonu to ostry akcent kolorystyczny w aranżacji wnętrza. Czy stanowi wciąż modny element wystroju domu?

Czerwony dywan do salonu, a historia czerwonego dywanu

Już od czasów starożytnych czerwony kolor wiązany był z wysokim statusem. Pierwsza znana wzmianka na temat takiego dywanu pojawia się w Oresteji Ajschylosa z V wieku p.n.e., gdzie dla wracającego z wojny trojańskiej Agamemnona rozłożono dywan w kolorze karmazynowym. Czerwone dywany uwieczniono na renesansowych obrazach przedstawiających bóstwa, świętych lub władców.

Ogólnie znane jest wykorzystanie czerwonego dywanu jako elementu oficjalnych wizyt i odbierania zaszczytnych nagród. Zwyczaj ten ma swój początek w 1821 r., kiedy to w Georgetown, leżącym w Karolinie Południowej, powitano amerykańskiego prezydenta Jamesa Monroe’a, rozwijając przed nim czerwony dywan, gdy wychodził ze statku.

W 1922 roku odbyła się premiera filmu Robin Hood na której pojawił się czerwony dywan. Od tej chwili zaczął on być utożsamiany z Hollywood, a w 1961 roku po raz pierwszy pojawił się na ceremonii rozdania Oscarów.

Ze względu na tak długą i bogatą historię, czerwony dywan do salonu zawsze budzi dobre skojarzenia.

Czerwony dywan do salonu – wytworny i elegancki

Zastanawiając się nad kupnem czerwonego dywanu do salonu musimy wiedzieć, że kolor czerwony należy do ciepłej palety barw. Dlatego zawsze będzie się dobrze komponował, zarówno ze stonowanymi, jaki i z kontrastowymi barwami ścian. Decydując się na wybranie jednolicie czerwonego dywanu do salonu – otrzymamy elegancki akcent.

W ofertach sklepów znajdują się także niejednolite czerwone dywany. Taki dywan o przełamanych barwach jest bardziej uniwersalny i pasuje do każdego wnętrza.

Czerwone dywany do salonu ze względu na swoją historię i ciepłą barwę dodadzą uroku i klasy pomieszczeniu. Potwierdza to szeroka oferta, którą można znaleźć w sklepach, np. na: https://dywandlaciebie.pl/dywany-czerwone,

Czerwony dywan do salonu charakteryzuje się ponadczasowością i zawsze będzie modny. To prawdziwa klasyka!

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *