Kratka wentylacyjna z wentylatorem – montaż krok po kroku

Kratka wentylacyjna z wentylatorem jest montowana najczęściej w kuchniach i łazienkach – wszędzie tam, gdzie potrzebne jest aktywne usunięcie pary wodnej czy nieprzyjemnych zapachów. Sprawdź, jak ją zamontować!

Montaż kratki wentylacyjnej z wentylatorem

Montaż kratki wentylacyjnej z wentylatorem nie jest trudny. Przeprowadzisz go w kilku następujących krokach:

  • jeśli w miejscu montażu kratki wentylacyjnej z wentylatorem znajduje się już kratka wentylacyjna, to należy ją zdemontować;
  • kolejnym krokiem jest nawiercenie otworów pod kołki mocujące. Aby to zrobić, najpierw przykładamy do ściany kratkę wentylacyjną z wentylatorem i ołówkiem zaznaczamy punkty nawierceń. Potem wiercimy otwory przy pomocy wiertarki udarowej.
  • następnie mocujemy kanał zasilający. W tym celu musimy zdjąć izolację z końca kabla zasilającego i zamocować go na zaciskach wentylatora. Teraz pozostaje już tylko zamocowanie maskownicy. Osłona ta zwykle mocowana jest na zatrzaskach lub śrubach.
  • teraz należy wykonać test kratki wentylacyjnej z wentylatorem, czyli sprawdzić, czy działa poprawnie.

Warto wiedzieć, że kratki wentylacyjne z wentylatorem są zbudowane w sposób zapewniający ich bezpieczne użytkowanie przy podwyższonej wilgotności powietrza. Posiadają one zabezpieczenie przed wilgocią oraz podwyższony stopień ochrony silnika IP 57. Jeżeli chcemy być pewni, że mamy do czynienia z wentylatorem wodoodpornym, to musimy sprawdzić jego klasę zabezpieczeń IP. Ostatnia cyfra oznaczenia takiego wentylatora to 6,7 lub 8.

Gdzie kupić kratkę wentylacyjną z wentylatorem?

Na rynku istnieje wiele możliwości zakupu kratki wentylacyjnej z wentylatorem. Produkt ten oferują zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe. Warto skorzystać z rekomendacji: https://www.goodmajster.pl/, gdyż jest to sklep o kompleksowym asortymencie, z ciekawymi ofertami promocji i outletem, a prosta, intuicyjna nawigacja ułatwia obsługę strony.

Wybranie zakupów przez Internet to duża oszczędność czasu i środków.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *