Naprawa skrzynki biegów Tarnów – dlaczego wymieniać olej?

Naprawa skrzynki biegów ma często miejsce na skutek braku wymiany oleju. Po co wymienić olej w skrzyni biegów i czy trzeba to robić we wszystkich samochodach?

Naprawa skrzynki biegów (Tarnów) – czy w ogóle wymieniać olej?

Naprawa skrzynki biegów nie będzie konieczna, jeśli będziemy regularnie wymieniać olej.

Chociaż do niedawna mówiło się tylko o konieczności wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów, okazuje się, że skrzynie manualne także jej wymagają.

Jeśli chodzi o skrzynie automatyczne, to olej w nich zużywa się na skutek pracy wielotarczowych mokrych sprzęgieł, przez co olej zanieczyszcza się i utlenia. Pomiędzy tarczami może dochodzić nawet do temperatury 400 0C. Ta temperatura jest jednym z czynników, które nie tylko utleniają środek smarny oraz zmniejszają zdolności myjące i dyspergujące.

Na skutek powyższych procesów sczerniały olej traci zdolność wymywania zanieczyszczeń, a te zatykają kanały i zawory sterujące skrzynią biegów, powodując szarpanie samochodu i trudności w zmienianiu biegów. W skrajnych wypadkach – brak wymiany oleju może być przyczyną awarii skrzyni biegów i może zachodzić konieczność naprawy skrzyni biegów. Dlatego należy regularnie wymieniać w nich olej.

Całkowita wymiana oleju w skrzyni biegów a naprawa skrzyni biegów Tarnów

Naprawa skrzyni biegów nie będzie konieczna, jeśli będziemy regularnie wymieniać olej. Nie wystarczy tylko jego dolewanie – wymiana statyczna, konieczna jest też całkowita wymiana oleju – wymiana dynamiczna.

Warto wiedzieć, że standardowa wymiana gwarancyjna obejmuje tylko połowę całości oleju w skrzyni biegów. Dlatego serdecznie polecamy: https://slusarczyk-auto.pl/oferta/dynamiczna-wymiana-oleju-w-skrzyni-automatycznej, gdzie dokonasz dynamicznej wymiany oleju u wysokiej klasy specjalistów, markowych materiałach i dobrych cenach.

Wymiana oleju potrzebna jest w skrzyniach automatycznych i manualnych – nie daj się zwieść złym informacjom!

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *