Odgrzybianie klimatyzacji – poznaj skuteczne metody

Dzięki klimatyzatorom możemy cieszyć się komfortem termicznym w naszych domach, miejscach pracy czy pojazdach. Jednak należy pamiętać, że o takie urządzenia również trzeba dbać, jeśli finalnie nie chcemy sobie zaszkodzić. Zbierają się na nich bowiem wirusy i grzyby, a także bakterie czy roztocza, co może być szkodliwe nie tylko dla samego sprzętu, ale przede wszystkim dla naszych płuc. Jeśli więc chcemy oszczędzić sobie przykrych konsekwencji zdrowotnych, zadbajmy o regularne odgrzybianie klimatyzacji. Poniżej kilka popularnych sposobów, z których można skorzystać.

Odgrzybianie klimatyzacji – popularne sposoby

Jak się zabrać za odgrzybianie klimatyzacji? Przede wszystkim należy przygotować się na solidne czyszczenie, gdyż będziemy musieli pozbyć się wszystkich zagrażających naszemu zdrowiu mikroorganizmów. Można zrobić to na kilka sposobów. Jednym z nich będzie zaaplikowanie specjalnej pianki bądź aerozolu. Najczęściej taki środek dezynfekujący znajduje się w opakowaniach ze specjalną rurką, którą należy wprowadzić do kanałów kanalizacji i nacisnąć tłoczek, aby wprowadzić substancję do urządzenia. Chociaż jest to stosunkowo tanie rozwiązanie, wymaga dużej dokładności, jeśli chcemy, aby okazało się skuteczne. Inną metodą jest odgrzybianie ultradźwiękowe. Specjalne urządzenie emituje ultradźwięki o odpowiedniej częstotliwości i zmienia środek dezynfekcyjny w parę, co sprawia, że działa on skuteczniej niwelując szkodliwe czynniki.

Odgrzybianie klimatyzacji – generator ozonu

Opcją, na którą niewątpliwie warto zwrócić uwagę jest ozonowanie. Odgrzybianie klimatyzacji tym sposobem praktykuje się w Toruniu czy Bydgoszczy, a o firmie, która się tym zajmuje, można przeczytać więcej tutaj https://www.hgl-lasota.pl/uslugi/ozonowanie. Całą pracę związaną z dezynfekcją wykonuje tutaj ozonator, który rozbija cząsteczki tlenu i sprawia, że łączą się w cząsteczki ozonu, a następnie wchodzą w reakcję ze szkodliwymi substancjami i usuwają je. Urządzenie to jest bezpieczne dla zdrowia i skuteczne, więc warto zainteresować się serwisem klimatyzacji, który je wykorzystuje.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *