Rodzaje manicure

Zwykło się mówić, że paznokcie są wizytówką kobiety, dlatego zawsze powinny być piękne i zadbane. Wiele pań chodzi do kosmetyczki, aby ich paznokcie prezentowały się pięknie. Inne robią salon kosmetyczny w domu, zaczynając swoją przygodę z manicure. Manicure ma bardzie wiele rodzajów, dlatego każda znajdzie idealny sposób na jego perfekcyjne wykonanie.

Manicure tradycyjny

Manicure tradycyjny nazywany jest również manicure klasycznym. Polega on na usunięciu skórek, skróceniu płytki paznokcia, opiłowaniu go w konkretny kształt, zastosowaniu odżywki i na końcu pomalowanie go. Stosuje się tutaj odpowiednie kosmetyki, takie jak różne oliwki, odżywki. Dodatkowo myje się dłonie z użyciem olejków. Jest on idealny dla osób, które pragną mieć odżywione, zdrowe dłonie i paznokcie.

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy w ostatnich latach zyskał bardzo dużo popularność. Wiele kobiet same go sobie wykonuje, ponieważ nie jest skomplikowany, a paznokcie wykonane własnoręcznie przyprawiają nas o dumę. Polega on na przygotowaniu płytki paznokcie pod bazę hybrydową. Paznokcie szlifuje się bloczkiem polerskim, po czym przemywa się je cleanerem. Dzięki temu lakier trzyma się lepiej i dłużej na płytce paznokcia. Następnie aplikuje się bazę hybrydową, później lakier, a na koniec paznokcie maluje się topem. Oczywiście do jego wykonania jest potrzebna lampa z promieniami UV.

Manicure japoński

Manicure japoński jest idealny dla osób, które mają łamliwa i krucha płytkę paznokcia. Polega on na odżywieniu paznokci produktami, które zawierają witaminy A i E, keratynę i krzemionkę z Morza Japońskiego. Wpływa to pozytywnie na wygląd i kondycję paznokci, dzięki czemu są odżywione i pięknie się prezentują.

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *