Srebro koloidalne na różne problemy skórne – kiedy stosować?

Nic tak nie odbiera pewności siebie jak zmarszczki czy trądzik. Twarz jest naszą wizytówką, dlatego zależy nam, by była gładka i zdrowa. I choć w sklepach jest mnóstwo preparatów na niedoskonałości, nie wszystkie działają. Jednak istnieją ponadczasowe sposoby radzenia sobie z nimi. Jednym z nich jest stosowanie srebra koloidalnego. Zobaczmy, kiedy może okazać się pomocne!

Srebro koloidalne – odpowiedź na wiele potrzeb

Trudno znaleźć tak uniwersalny składnik kosmetyków jak srebro koloidalne. Towarzyszy nam od stuleci i ma mnóstwo zastosowań. Srebrne łyżeczki podawano do ssania dzieciom podczas epidemii dżumy, używali go starożytni Rzymianie i Grecy, a także znał je sam Hipokrates. Srebro uznano za jeden z najstarszych antybiotyków świata. Obecnie także możemy czerpać korzyści z jego leczniczego działania. Srebro koloidalne świetnie wpływa na skórę. Ogranicza powstawanie zmarszczek, dzięki czemu opóźnia procesy starzenia. Dodatkowo działa antybakteryjnie, więc sprawdza się przy kuracjach przeciwtrądzikowych. Poza tym łagodzi objawy łuszczycy, egzemy i wysypki. Przyda się również po ukąszeniach owadów, oparzeniach czy na odleżyny i rany. Często zaleca się stosowanie go po zabiegach chirurgicznych, aby przyspieszyć regenerację skóry.

Srebro koloidalne – w jakich preparatach je znajdziemy?

Srebro koloidalne często gości w kosmetykach. Znajdziemy je w kremach, żelach oczyszczających, dezodorantach, szamponach oraz mydłach. Niektóre z produktów na bazie srebra możesz obejrzeć pod tym linkiem https://www.naturamedica.pl/. Ponadto srebro sprawdza się w farmakologii i okulistyce. Liczne właściwości sprawiły, że na rynku jest mnóstwo preparatów ze srebrem koloidalnym. Jak wybrać najlepszy? Warto porównać różne oferty, zwracając szczególną uwagę na skład. Mogą się różnić wielkością cząsteczek srebra oraz ich ilością. Najważniejsze, aby ich skuteczność była potwierdzona odpowiednimi badaniami. Liczy się także bezpieczeństwo, dlatego dobrze powinny się sprawdzić antyalergiczne kosmetyki.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *